Serwis internetowy langloo.com wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.

BEC

BEC - informacje ogólne

Autor: Langloo

Twoja ocena: {{rated}}Czytaj
 
Ćwicz

Business English Certificates (BEC) to zestaw trzech egzaminów, organizowanych przez Uniwersytet w Cambridge, których głównym celem jest sprawdzenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w miejscu pracy. Kursy przygotowujące do egzaminów zakładają wzrost poziomu języka angielskiego użytecznego w pracy, co może zostać dostrzeżone i docenione przez pracodawcę. BEC jest idealny dla ludzi planujących karierę w biznesie lub posiadających już pewne umiejętności językowe przydatne w codziennym życiu, jednak chcących podnieść poziom języka i skierować go w stronę, która może przynieść im wymierne korzyści. Osoby podchodzące do egzaminu BEC powinny być zainteresowane tematami związanymi z handlem i biznesem oraz posiadać orientację dotyczącą zagadnień z nimi związanych.

 

Do egzaminu BEC można podejść na trzech różnych poziomach: Business English: Preliminary, Vantage oraz Higher. Poziom Preliminary odpowiada poziomowi B1 skali poziomu biegłości językowej przyjętej przez Radę Europy, co oznacza, że uzyskanie certyfikatu umożliwia jego posiadaczowi komunikację w kontekście biznesowym na poziomie progowym. Odpowiednikiem poziomu Vantage na europejskiej skali poziomu biegłości językowej jest z kolei B2, zakładający, że użytkownik języka legitymujący się takim certyfikatem jest w stanie posługiwać się językiem w kontekście biznesowym na satysfakcjonującym poziomie. Egzamin na poziomie Higher odzwierciedla C1 europejskiej skali poziomu biegłości, co oznacza, że posiadacz certyfikatu jest biegłym użytkownikiem języka w kontekście biznesowym.

 

Trzy poziomy BEC, oprócz stopnia zaawansowania językowego, różni także przebieg samego egzaminu, chociaż są różnice nieznaczne. W zasadzie jedyne, o czym warto wspomnieć, to fakt, że w egzaminie BEC Preliminary – w odróżnieniu od egzaminów BEC Vantage oraz BEC Higher – sekcje poświęcone czytaniu ze zrozumieniem i pisaniu zostały połączone w jedną część.

 

Dostępne są dwie wersje egzaminu BEC: tradycyjna – papierowa (Paper and Pen) oraz komputerowa (Computer-Based). W wersji komputerowej zdający mierzą się z tymi samymi zadaniami, co w wersji papierowej, ale wszystkie komponenty (poza częścią sprawdzającą umiejętność mówienia po angielsku, która nadal ma formę rozmowy twarzą w twarz z egzaminatorem) przeprowadzane są przy użyciu systemu komputerowego. Decydując się na wersję komputerową egzaminu, kandydaci mają do wyboru więcej terminów, mogą także dokonywać rejestracji znacznie później niż w przypadku wybrania wersji papierowej.