Serwis internetowy langloo.com wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.

CPE

CPE - Informacje ogólne

Autor: Langloo

Twoja ocena: {{rated}}Czytaj
 
Ćwicz

Certificate of Proficiency in English (CPE) jest trzecim pod względem trudności – po FCE i CAE – egzaminem potwierdzającym znajomość języka angielskiego, oferowanym przez Cambridge ESOL.


Certyfikat CPE jest potwierdzeniem bardzo zaawansowanej znajomości języka angielskiego. Osoba, która się nim legitymuje, potrafi swobodnie i poprawnie posługiwać się tym językiem w praktycznie każdej niespecjalistycznej dziedzinie życia, na tle różnych kontekstów kulturowych, zbliżając się do poziomu językowego, jaki reprezentują osoby wykształcone, które posługują się angielskim jako językiem ojczystym. Posiadacze CPE udoskonalają swoje kompetencje językowe już tylko poprzez wzbogacanie słownictwa i pracę nad stylem, a nie naukę gramatyki, ponieważ tę mają już opanowaną. Dzięki swojej zaawansowanej znajomości języka, mają oni swobodny dostęp do mediów i takich obszarów kultury jak teatr, film i literatura. Certyfikat CPE może być również postrzegany jako dowód, że jego posiadacz poradzi sobie z pracą naukową na wysokim poziomie akademickim.