Serwis internetowy langloo.com wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.

IELTS

Dlaczego warto mieć certyfikat IELTS

Autor: Langloo

Twoja ocena: {{rated}}Czytaj
 
Ćwicz

Przywileje wynikające z posiadania certyfikatu IELTS:

  • egzamin IELTS odbywa się znacznie częściej niż inne egzaminy, co czyni go znacznie łatwiej dostępnym i wygodnym,
  • z uwagi na swój międzynarodowy charakter nie skupia się na jednej odmianie języka angielskiego, lecz zapewnia całe spektrum akcentów i dialektów (daje się to zaobserwować szczególnie podczas komponentu testującego rozumienie ze słuchu),
  • egzamin IELTS, ze względu na swój stricte diagnostyczny charakter, nie może zostać „oblany” - można jedynie osiągnąć niski pułap punktowy,
  • osiągnięcie odpowiednio wysokiej punktacji na egzaminie otwiera drzwi na zagraniczne uczelnie i jest cenione w środowisku akademickim.

 

Warto podkreślić, że wyniki egzaminu IELTS (podobnie do wyników egzaminu TOEFL) są ważne przez 2 lata od momentu zdania egzaminu. Po upływie tego czasu wynik ulega przedawnieniu i organizacje odpowiedzialne za wydanie certyfikatu nie potwierdzają ich prawdziwości. Chcąc zatem posługiwać się wynikami po upływie dwóch lat należy udokumentować fakt, iż poziom języka na przestrzeni tego czasu nie uległ pogorszeniu lub podejść do egzaminu ponownie.