Serwis internetowy langloo.com wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.

PET

PET - Informacje ogólne

Autor: Langloo

Twoja ocena: {{rated}}Czytaj
 
Ćwicz

Preliminary English Test (PET) jest egzaminem z języka angielskiego sprawdzającym biegłość w posługiwaniu się językiem w codziennym życiu na poziomie średnio zaawansowanym. Jest to pierwszy (pod względem stopnia trudności) egzamin testujący szczegółowo wszystkie cztery kluczowe umiejętności językowe: pisanie, rozumienie tekstu czytanego, rozumienie ze słuchu i mówienie.

 

Istnieją dwie odmiany tego egzaminu: PET i PET for Schools. Obydwie odmiany mają ten sam format i identyczny poziom trudności. Jedyną różnicą jest to, że treść i wybór tematów w PET for Schools zostały dobrane w taki sposób, aby trafiać szczególnie w zainteresowania młodych ludzi.

 

Egzamin PET testuje umiejętności językowe na poziomie B1 (według skali poziomu biegłości językowej przyjętej przez Radę Europy). Na tym poziomie, od użytkownika języka oczekuje się, że będzie potrafił:

  • zrozumieć proste instrukcje i komunikaty,
  • poradzić sobie w większości sytuacji, które mogą zaistnieć podczas podróży w kraju angielskojęzycznym,
  • zadawać proste pytania i brać udział w rzeczowych rozmowach w środowisku pracy, 
  • pisać listy lub sporządzać notatki dotyczące życia codziennego.

 

Nauczenie powyższych umiejętności zakłada kurs przygotowujący do egzaminu PET.

 

Przykładowe certyfikaty KET, PET i CAE

Przykładowe certfikaty KET, PET i CAE.

źródło: www.cambridgeforlife.org