Serwis internetowy langloo.com wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.

Nauczyciel języka angielskiego

TESOL

Autor: Langloo

Twoja ocena: {{rated}}Czytaj
 
Ćwicz

Informacje ogólne

TESOL (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages) to certyfikat wydawany przez kapitułę egzaminacyjną Trinity College w Londynie. Potwierdza on kwalifikacje nauczycieli języka angielskiego. Mogą się o niego ubiegać zarówno nauczyciele, którzy nie posiadają doświadczenia zawodowego, jak i ci, którzy pracują już w zawodzie i chcą poszerzyć swoje wiadomości i umiejętności. Jest on przeznaczony dla osób, które urodziły się w krajach anglojęzycznych, ale także dla tych, dla których język angielski jest językiem obcym. Warunkiem uczestniczenia w kursie TESOL jest ukończenie 18. roku życia (choć na niektóre kursy mogą zapisać się osoby, które ukończyły 20 lub 21 lat) oraz biegłe posługiwanie się językiem angielskim w mowie i w piśmie.

 

Korzyści wynikające z posiadania certyfikatu

 Certyfikat TESOL jest uznawany przez organizacje edukacyjne w Wielkiej Brytanii, a także w innych krajach na świecie – może on pomóc w znalezieniu pracy w szkole językowej nie tylko w Polsce. Na kursie zwraca się uwagę na nowoczesne metody nauczania, nauczyciele mają więc okazję dowiedzieć się, jak przekazywać swoim uczniom wiedzę w sposób ciekawy i efektywny.

 

Struktura i przebieg kursu

Certyfikat TESOL uzyskuje się po uczestnictwie w kursie obejmującym ok. 100 godzin zajęć i 6 godzin praktyki. Podczas kursu uczestnicy dowiadują się, jak skutecznie nauczać języka angielskiego. Otrzymują też materiały, które mogą okazać się potrzebne w ich pracy: arkusze do ćwiczeń, linki do stron internetowych z ciekawymi pomocami dydaktycznymi oraz listę tytułów przydatnych książek.

Kurs składa się z 26 lekcji:

lekcje 1 – 9 to zajęcia teoretyczne zakończone interaktywnymi ćwiczeniami;

lekcje 10 – 21 to zajęcia praktyczne, składające się z części wstępnej (teoretycznej) i głównej (pozwalającej zastosować poznaną wiedzę), pokazujące, jak nauczać języka angielskiego;

lekcje 22 – 26 to zajęcia poświęcone poszerzaniu zdobytej wiedzy i dyskusji.

 

Aby otrzymać certyfikat TESOL, kandydat musi zaliczyć kurs, napisać prace oraz odbyć 6 godzin praktyki (pracy w szkołach). Na zakończenie kursu trzeba wypełnić kwestionariusz Trinity College.

 

Terminy i miejsca odbywania się egzaminów

Kursy TESOL prowadzone są w Wielkiej Brytanii, USA i w Kanadzie, a także w innych krajach na świecie. Można także wziąć udział w jednym z kursów organizowanych w Polsce.

 

Koszt kursu

Kurs, który organizowany jest w Warszawie kosztuje ok. 1400 euro (kurs miesięczny) lub ok. 1600 euro (kurs semestralny, trwający 5 miesięcy).