Już za kilka dni, jak każdego ostatniego dnia października, ulice amerykańskich i brytyjskich miasteczek zostaną opanowane przez świętujące Halloween miniaturowe duchy, księżniczki i diabły – mocno zakorzenione w krajach anglojęzycznych. Większości tradycja ta kojarzy się z klasycznym obrazkiem dzieci w kolorowych kostiumach, pukających do drzwi swoich sąsiadów, wypowiadając słynne pytanie: „Cukierek czy psikus?” (ang. Sweet or treat?).

Jednak wraz z biegiem czasu nawet dziewiętnastowieczne tradycje ulegają zmianie. Obecnie bowiem popularność w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych zyskuje nowy halloweenowy trend – Ghost your friend. Na czym on polega? Otóż cała zabawa rozpocząć się może już w połowie października i potrwać aż do końca miesiąca. Jej gracze muszą zaopatrzyć się w brązową torebkę wypełnioną smakołykami, zdjęcie ducha oraz w list opisujący reguły gry. Gra zaczyna się, gdy prezent złożony z wszystkich tych rzeczy zostawi się pod drzwiami sąsiada, zadzwoni do jego drzwi i ucieknie, nim ten zdąży otworzyć. Na tym jednak historia się nie kończy! Osoba, która znalazła na swojej wycieraczce taką torbę, ma obowiązek kontynuować zabawę, wieszając w oknie swojego domu zdjęcie ducha – tak, aby każdy wiedział, że bierze ona udział w grze. W przeciągu dwóch dni bowiem sama musi przygotować takie upominki i położyć je pod drzwiami dwóch kolejnych sąsiadów. A wszystko to, by w oknach jak największej ilości domów pojawiła się fotografia ducha.

Taka gra jest miłą, halloweenową nowością, dzięki której oczekiwanie na noc 31. października staje się jeszcze bardziej ekscytujące. A Wy? Chcielibyście wziąć udział w podobnej zabawie?

Aleksandra Wereszczyńska2010-10-27 17:03:07