W sieci pojawiło się już kolejne, wrześniowe zestawienie (wykonywane co miesiąc, od maja 2010 r., na zlecenie Google) 1 000 najczęściej odwiedzanych stron internetowych. We wrześniu w pierwszej setce prym wiodły portale społecznościowe (Facebook, Twitter, MySpace). Wysokie pozycje zajęły również sklepy i aukcje internetowe, takie jak Amazon czy eBay. W zestawieniu najwięcej jest jednak portali i wyszukiwarek internetowych – w pierwszej setce jest aż 16 portali i 12 wyszukiwarek.

Kto jednak okazał się najpopularniejszym z najpopularniejszych?

Trzecie miejsce na podium, z 450 milionami unikatowych użytkowników, we wrześniu zajął jeden z największych serwisów internetowych Yahoo.com, oferujący takie usługi, jak: poczta elektroniczna, wyszukiwarka, serwis informacyjny i komunikator. Srebrny medal w zestawieniu przypadł dobrze wszystkim znanej witrynie YouTube.com, którą we wrześniu odwiedziło aż 490 milionów internautów. Pierwsze miejsce we wrześniu przypadło portalowi społecznościowemu Facebook, który z liczbą 600 milionów unikatowych użytkowników pozostawia konkurencję daleko w tyle.

No cóż, Langloo póki co jeszcze nie znalazło się w tym zestawieniu, jednak mamy nadzieję, że z Waszą pomocą kiedyś i my znajdziemy się w pierwszej setce najpopularniejszych stron.

Katarzyna Owsińska2010-10-29 16:57:23