Niedługo znów powitamy dzień upiorów i przebierańców – Halloween. To święto jest okazją do zabawy, opychania się słodyczami… i opowiadania strasznych historii. Dziś chcemy podzielić się z Wami upiornymi opowieściami.

Halloweenowe zwyczaje wiążą się przede wszystkim z przebraniem, chodzeniem od domu do domu, trick or treat oraz strasznymi historiami opowiadanymi na dobranoc. Każdy w końcu lubi dreszczyk emocji towarzyszący opowieściom o duchach, a w szczególności podczas Halloween. Jeżeli chcecie zaimponować znajomym w tę upiorną noc, czytajcie dalej, ponieważ wybraliśmy dla Was pięć takich przerażających historii.

  1. Peruka-pająk

W tej opowieści dziewczynka znajduje starą perukę swojej babci i postanawia założyć ją na na Halloween jako przebranie. Podczas zabawy zaczyna swędzić ją głowa, ale nie przejmuje się tym. Po jakimś czasie nagle mdleje i musi zostać zabrana przez rodziców do szpitala. Lekarz odkrywa, że w peruce zalągł się przez lata trujący pająk, który ugryzł dziewczynkę w głowę.


  1. Zatrute cukierki

Ta opowieść powraca w każdy Halloween i ma straszyć nie tylko dzieci, ale również ich rodziców. Zwykle przyjmuje formę chain letter (pol. łańcuszek internetowy), w którym życzliwy pisze o tym, jak w zeszły Halloween seryjny morderca zatruł cukierki sprzedawane w lokalnym sklepie i zabił w ten sposób pięcioro dzieci.


  1. Jasnowidz i studenci

To kolejna opowieść rozpowszechniana za pomocą chain letters, tym razem dotyczy jednak studentów. W takiej wiadomości e-mail można zwykle znaleźć informację, że podczas wieczornego wydania pewnego talk-show w zeszłym miesiącu jeden z gości programu – jasnowidz – przewidział podczas Halloween falę morderstw na kampusie danego uniwersytetu. Odbiorca listu jest zazwyczaj studentem właśnie tej „wybranej” uczelni.


  1. Przerażająca dekoracja

W tej opowieści pewien mężczyzna popełnia samobójstwo, wieszając się na gałęzi drzewa w parku, jednak jego śmierć nie jest odnotowana aż przez 5 dni. Z uwagi na to, że przykre wydarzenie miało miejsce 5 dni przed Halloween, wszyscy spacerowicze myśleli, że mężczyzna był tylko dekoracją!Powyższe opowieści mają brzmieć tak, jakby mogły wydarzyć się naprawdę, jednak najpopularniejsza legenda o Halloween ma w sobie element nadprzyrodzony. Oto ta historia…

  1. Krwawa Mary

Ta legenda dopiero niedawno została skojarzona z Halloween. Zgodnie z nią – jeżeli w noc Halloween zamkniesz się w ciemnym pokoju z lustrem, zapalisz świeczkę i trzynaście razy wypowiesz imię Krwawej Mary (ang. Bloody Mary) – ona pojawi się i wydrapie Ci oczy. Czy ktoś z Was będzie miał odwagę powiedzieć: Bloody Mary, Bloody Mary, Bloody Mary…?

Marek GutowskiKomentarze:02011-10-27 05:00:26
Nowy komentarz