Area 51

W dziale Area 51 znajdziecie czytanki dotyczące tego wszystkiego, co jest niezwykłe i tajemnicze – a więc zjawisk paranormalnych, niewyjaśnionych zdarzeń, tajemniczych zagadek i dziwnych ludzi. Pamiętaj – dział Area 51 przeznaczony jest jedynie dla ludzi o otwartych umysłach i mocnych nerwach!

Business

W dziale Business znajdziecie czytanki dotyczące świata biznesmenów, interesów i pieniędzy. Przeczytacie tu o wielkich korporacjach oraz ich sukcesach i porażkach, a także poznacie małe firmy, które przerodziły się w wielkie koncerny. Razem z langloo.com poznacie zwycięzców: biznesmenów-wizjonerów osiągających szczyty oraz wielkich przegranych-bankrutów, których klęska na zawsze odcisnęła piętno na światowym biznesie.

Cinema

Dział Cinema przeznaczony jest dla wszystkich miłośników filmu. To właśnie tutaj przeczytacie teksty zarówno o największych światowych gwiazdach, jak i małych gwiazdeczkach; poznacie wielkich reżyserów i tych mniej znanych, którzy dopiero starają się o zdobycie odpowiedniej pozycji w świecie filmu. U nas dowiecie się o wielkich kasowych produkcjach oraz o spektakularnych klapach, a także poznacie niezależne produkcje, które na zawsze zmieniły obraz światowego kina.

Civilisation

Dział Civilisation zawiera teksty zajmujące się problemami i zagadnieniami z zakresu historii oraz polityki. W tym dziale zapoznacie się z wiekopomnymi wydarzeniami mającymi wpływ na dzieje naszej cywilizacji, a także poznacie nieznane epizody historii, które ze względu na swój dramatyzm powinny być szerzej znane. Przeczytacie o wielkich wodzach i przywódcach, armiach, wizjonerach i odkrywcach. Czytanki działu Civilisation pozwolą Wam wyrobić opinię, dlaczego współczesny świat wygląda właśnie tak, jakim go widzimy.

Culture

W dziale Culture znajdziecie czytanki dotyczące szeroko rozumianego świata sztuki i artystów. Poznacie style i trendy w malarstwie, rzeźbie i architekturze; przeczytacie o wielkich artystach i ich dziełach, a także o artystach początkujących, którzy mają szansę na wielką karierę. Dowiecie się którą książkę jakiego pisarza warto przeczytać oraz jakiego utworu muzyki poważnej nie powinniście ignorować. Czytanki działu Culture rozszerzą Waszą wiedzę z zakresu różnych dziedzin sztuki i literatury, a także wyrobią Wasz gust artystyczny i literacki.

Education

Dział Education zawiera teksty zajmujące się problemami i zagadnieniami związanymi z tematyką szeroko pojętej edukacji. W tym dziale zapoznacie się z historią i tradycjami największych światowych uczelni, poznacie wielkich pedagogów i uczonych. Dowiecie się, jakie są obecnie najnowsze trendy w nauczaniu; poznacie nowe narzędzia i metody kształcenia. Dział Education zwiększy Waszą wiedzę dotyczącą świata uczelni, a także z zakresu psychologii i metodologii.

Female

Dział Female przeznaczony jest przede wszystkim dla dziewczyn i kobiet. W tym dziale znajdziecie czytanki dotyczące świata mody, modelingu, fryzjerstwa i wizażu; dowiecie się, jakie kolory, jakie wzory i jakie dodatki będą wkrótce modne. U nas poznacie zagadnienia i techniki związane z nowoczesnym wzornictwem i make-upem oraz znajdziecie artykuły o wielkich miłościach, wspaniałych romansach i niespełnionych nadziejach. Przeczytacie artykuły o nowoczesnych kobietach biznesu oraz o wielkich kobietach, które swoimi działaniami, charyzmą oraz charakterem zmieniają świat.

Male

W dziale Male znajdziecie teksty przeznaczone głównie dla mężczyzn w każdym wieku. Przeczytacie artykuły o wspaniałych samochodach i motorach, wielkich jachtach i piekielnie szybkich motorówkach. Z Langloo.com dowiecie się, jakie gadżety warto zakupić oraz jakie uprawiać sporty ekstremalne; przeczytacie, jak należy się ubierać i jaki zapach wybrać, aby być atrakcyjnym dla kobiet. Faceci – to dział dla Was – znajdziecie tu wszystko, co powinno interesować prawdziwego mężczyznę.

Music

Dział Music to miejsce, w którym znajdziecie czytanki związane z szeroko rozumianym światem muzyki rozrywkowej. Dowiecie się, jaka muzyka i jaki wykonawca jest obecnie na topie, przeczytacie o wspaniałych artystach, wielkich piosenkach oraz niezapomnianych koncertach i wydarzeniach muzycznych. Razem z Langloo.com poznacie nowe płyty i nowych wykonawców; przypomnimy Wam także utwory i muzyków, którzy są już nieco zapomniani, jednak ze względu na ich dorobek warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

Nature

W dziale Nature poznacie siłę i piękno otaczającej nas przyrody. Czytając artykuły z tego działu odbędziecie podróż po najpiękniejszych zakątkach świata – poznacie niezapomniane górskie krajobrazy, a także zobaczycie nieprzebyte stepy, spalone słońcem pustynie, dzikie dżungle oraz tajemnicze głębiny oceanów. Podczas naszych wędrówek zapoznamy Was z niezwykle bogatym i różnorodnym światem roślin i zwierząt. Z czytanek dowiecie się, dlaczego leniwiec jest leniwy, dlaczego małpy używają narzędzi, czy to prawda, że można jeść mrówki oraz gdzie znaleźć najwspanialszy storczyk świata.

Society

Dział Society to miejsce, w którym znajdziecie czytanki dotyczące różnych zagadnień związanych z człowiekiem. W tym dziale poznacie niezwykłych ludzi i ich losy, niecodzienne sytuacje i zdarzenia oraz ludzkie pasje, namiętności i hobby. Razem z nami przeczytacie o zwyczajach, obyczajach i tradycjach znanych Wam społeczeństw, a także narodów i ludów z zupełnie innych kręgów kulturowych. Artykuły z działu Society zwiększą Wasze zrozumienie dla innych ludzi, kultur i religii, a także pomogą uchwycić sens mechanizmów pchających człowieka do określonych działań.

Sport

Dział Sport przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy aktywnie uprawiają sport oraz dla tych, którzy interesują się sportem, śledząc zmagania innych w transmisjach telewizyjnych lub internetowych. W tym dziale znajdziecie czytanki dotyczące wielkich sportowców i ich wyczynów, poznacie znane i nieznane dyscypliny sportowe, zwiedzicie kultowe areny rozgrywek, a także dowiecie się, w jaki sposób trenować, aby osiągnąć zamierzone rezultaty.

Technology

W dziale Technology znajdziecie teksty przeznaczone dla wszystkich tych, którzy interesują się techniką, technologią i odkryciami naukowymi. Przeczytacie artykuły o wielkich wynalazkach i wiekopomnych odkryciach naukowych; poznacie wspaniałych odkrywców i ich dzieła. Z langloo.com dowiedzie się o nowych trendach w informatyce, elektronice, motoryzacji, medycynie, astronomii i innych dziedzinach, które tak bardzo wpływają na nasze codzienne życie.

Travel

Kiedy po dniu ciężkiej pracy czy też nauki usiądziecie wygodnie w fotelu i zamkniecie na chwilę oczy, to wielu z Was w takich sytuacjach powędruje myślami do najdalszych, egzotycznych zakątków naszego świata. Podróżować lubi niemal każdy, stąd też w dziale Travel zabierzemy Was w podróż po różnego rodzaju miejscach na Ziemi, które warto poznać i zwiedzić. Czy będą to starożytne Pompeje, czy też wyłaniające się z dżungli piramidy krwiożerczych Azteków, niezwykłe gejzery Islandii, a może rozległe prerie Dakoty – to każda taka wędrówka będzie dla Was prawdziwą przyjemnością i oderwaniem się od rzeczywistości. Zapraszamy w egzotyczną podróż po najpiękniejszych zakątkach Świata!

Personal Advice Column

W dziale Personal Advice Column przeczytacie o problemach, z którymi borykają się amerykańscy studenci uczęszczający na jeden z kalifornijskich uniwersytetów. Wszystkie artykuły publikowane w tym dziale są przedrukami listów z amerykańskiej gazety uniwersyteckiej The Santa Clara.