Animal Kingdom (pol. „Królestwo Zwierząt”) to film opisujący przerażający gangsterski półświatek, w australijskim mieście Melbourne, w chwili największego napięcia pomiędzy przestępcami a policjantami. Już pierwsza scena zapada w pamięć – matka 17-letniego chłopaka, zwanego „J”, umiera w apartamencie, po tym, jak przedawkowała narkotyki. Kiedy do obskurnego mieszkania przybywają z pomocą sanitariusze, „J” sprawia wrażenie obojętnego na śmierć matki – patrzy się jedynie w telewizor. Jak się okazuje, ta obojętność to strach przed tym, co ma się wydarzyć później, bowiem członkowie najbliższej rodziny chłopaka, którzy staną się jego prawnymi opiekunami, to grupa agresywnych i bezwzględnych przestępców.

Animal Kingdom zdobywa olbrzymie uznanie krytyków na całym świecie. To obraz, który w bezlitosny, a wręcz okrutny, sposób przedstawia współczesność, unikając spektakularnych scen wymiany ognia i pościgów, do których przyzwyczaiło nas Hollywood. Film ten, jak wskazuje sam tytuł, opisuje prymitywne zachowania ludzi, w świecie pozbawionym wyższych uczuć, gdzie szansę na przeżycie mają tylko najsilniejsi, którzy potrafią się przystosować do szybko zmieniającego się otoczenia.

Zapowiada się ciekawie? Już teraz możecie sprawdzić, czy krytycy mają rację. Premiera filmu odbyła się 10 grudnia.Wybrane frazy ze zwiastuna Animal Kingdom:

This boy is currently being looked after. Ten chłopiec jest obecnie pod opieką.
He knows who you are. And you’ve done some bad things sweetie. On wie, kim jesteś. A ty, skarbie, zrobiłeś dużo złych rzeczy.
They’re not actually gonna shoot you. Oni cię przecież nie zastrzelą.
You knowthe girl. What is her address? Znasz tę dziewczynę. Jaki jest jej adres?
Maybe you should start taking your pills again. Może znowu powinieneś zacząć brać swoje tabletki.
You’ve survived because you’ve been protected by the strong. Przeżyłeś, bo byłeś chroniony przez silnych.
But they’re not strong any more. Ale oni już nie są silni.
Natalia SmereczyńskaKomentarze:02010-12-14 13:30:19
Nowy komentarz