Hollywood ciągle nie znudziło się jeszcze produktami Apple! Po raz kolejny gadżety z jabłuszkiem wygrywają w rankingach najpopularniejszych marek pojawiających się w najbardziej kasowych hitach filmowych.

Serwis Brandchannel.com opublikował niedawno wyniki swojego dorocznego konkursu na produkty znanych marek, które najczęściej pojawiają się w filmach. Niekwestionowane pierwsze miejsce zajął w nim koncern Apple, którego urządzenia pojawiły się aż w 30% najpopularniejszych filmów ubiegłego roku. Kolejne miejsca zajęły takie marki, jak: Nike, Chevrolet i Ford, które pojawiły się w 24% filmów.


zdj. 1. Uma Thurman w filmie Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna z iPhonem w dłoni.
źródło: productplacement.biz


zdj. 2. Alec Balwdin w filmie To skomplikowane ze swoim komputerem Apple Mac.
źródło: www.businessinsider.com

Markowe gadżety pojawiają się w filmach zarówno ze względów estetycznych, jak i ekonomicznych. Jeśli chodzi o estetykę, to chyba nie ma się nad nią co dłużej rozwodzić – drogi samochód, telefon czy komputer zawsze dobrze się prezentują oraz tworzą wrażenie przepychu i elegancji. Jeśli zaś chodzi o pieniądze, to umieszczanie produktów znanych producentów w filmach, zwane product placement, jest bardzo dochodowe. Producenci chętnie płacą, aby ich wyroby pojawiały się w jak największej liczbie scen i znajdowały się w rękach największych gwiazd kina. Często więc oglądamy filmy, których bohaterowie gaszą pragnienie Mountain Dew i dzwonią z iPhone’a, jadąc w tym czasie swoim pięknym Chevroletem.


zdj. 3. Shia LaBeouf w filmie Transformers na tle Chevroleta Camaro.
źródło: carmooch.com

Mimo że Apple wciąż zajmuje najwyższe miejsce w rankingu Bran dchannel.com, to jednak jego wynik z 2010 roku (30%) jest gorszy niż w dwóch poprzednich latach – w 2009 roku produkty z koncernu Steve’a Jobsa pojawiały się w 44% najlepszych filmów amerykańskich, a w 2008 aż w 50%! Jak myślicie, z czego to wynika?

Jakub PiaseckiKomentarze:02011-03-12 05:00:57
Nowy komentarz