Czy wiecie, ile wynosi średnia prędkość ruchu samochodowego w Londynie? A może zastanawiacie się, jak kiedyś brzmiała nazwa stolicy Wielkiej Brytanii? Poznajcie kilka ciekawostek dotyczących tej metropolii.

Planując podróż do Wielkiej Brytanii, większość turystów decyduje się odwiedzić jej stolicę, a zarazem jedną z najsłynniejszych światowym metropolii, czyli Londyn. To położone nad Tamizą miasto istnieje już od 313 roku, jednak oficjalną stolicą Anglii zostało w XI wieku. Musicie jednak wiedzieć, że Londyn nie zawsze był Londynem. Pierwotna nazwa brzmiała bowiem Londinium, natomiast później zmieniano ją na: Lundenwic, Ludenberg i w końcu na Londyn.

Aby dobrze przygotować się na zwiedzanie Londynu, warto nie tylko poczytać o historii najpopularniejszych zabytków, takich jak Buckingham Palace (zdj. 1) czy Tower of London, ale także poznać kilka ciekawostek!


zdj. 1. Buckingham Palace.
źródło: pl.wikipedia.org, autor: David Iliff

To tylko kilka z ciekawostek dotyczących tego pięknego miasta, w którym nie można się nudzić, bo, jak to się mówi – kto znudził się Londynem, znudził się życiem.

Katarzyna OwsińskaKomentarze:02011-05-11 05:00:44
Nowy komentarz