Życie mieszkańców spokojnej do niedawna miejscowości Bucklebury w Anglii już nigdy nie będzie takie samo. Przyczyną są zaręczyny sławnej mieszkanki Kate Middleton z następcą brytyjskiego tronu.

O księciu Williamie i jego narzeczonej Kate Middleton w brytyjskich mediach ciągle głośno. Po ożywieniu w handlu, za sprawą całej masy gadżetów z wizerunkiem książęcej pary, przyszła kolej na ruch w turystyce. Jedną z nowo powstałych usług turystycznych, cieszących się dużą popularnością wśród Brytyjczyków, są wycieczki do rodzinnego miasta Kate Middleton – Bucklebury, znajdującego się około 80 kilometrów na zachód od Londynu.


zdj. 1. Typowy krajobraz Bucklebury.
źródło: www.berkshirehistory.com

Kate Middleton hometown tour (pol. Wycieczka w rodzinne strony Kate Middleton) to wycieczka, w ramach której turyści odwiedzają miejsca dorastania przyszłej księżnej. Dom, w którym się wychowywała, kościół w którym została ochrzczona, szkoła do której uczęszczała, czy pub w którym bywała razem z księciem Williamem – to główne z oferowanych atrakcji. Koszt całej wycieczki to 10 funtów.


zdj. 2. Kościół w Bucklebury.
źródło: en.wikipedia.org

Choć kluczowe punkty tej wyprawy nie prezentują się zbyt okazale (jak widać na zdjęciach), to mimo wszystko cieszą one się sporym zainteresowaniem wśród wszystkich patriotów i zwolenników rodziny królewskiej. Takie osoby chętnie się chwalą wśród znajomych, że mieli okazję chodzić śladami przyszłej księżnej.

Jakub PiaseckiKomentarze:02011-03-13 05:00:27
Nowy komentarz