Korzystanie z Facebooka nie musi ograniczać się do zostawiania wiadomości na ścianach znajomych. Można jeszcze wybrać się do Izraela na imprezę promocyjną tego serwisu i Coca-Coli. Serdecznie zachęcamy!

To, że Facebook zdominował Internet, nie ulega żadnej wątpliwości. Osobiście nie potrafię wyobrazić sobie dnia bez zmiany statusu, zostawienia wiadomości na tablicach znajomych, czy chociażby wrzucenia ciekawego linka na profil siostry, z którą dzieli mnie jedynie ściana. Facebook daje nam nie tylko możliwość utrzymywania kontaktów ze znajomymi, ale także wypowiadania się na wszelkie interesujące nas tematy i informowania znajomych o różnych wydarzeniach. Za jego pośrednictwem na światło dziennie wychodzi również wiele kontrowersji oraz organizowane są akcje promocyjne i charytatywne.

Wielozadaniowość Facebooka sprawia, że bije on wszelkie rekordy popularności, zostawiając daleko w tyle serwisy typu MySpace, o NK nie wspominając. Co więcej, portal ten swoją konkurencję wyprzedza o głowę, przenosząc wirtualną rzeczywistość do tzw. reala. Jedną z takich akcji była impreza promocyjna, zorganizowana w Izraelu wspólnie z Coca-Colą.

Latem 2010 roku Coca-Cola Village – resort, w którym uczniowie kończący szkołę mogą spędzić wspaniałe wakacje – nawiązał współpracę z Facebookiem. Głównym celem tej akcji było zachęcenie do udziału we wspólnej wakacyjnej zabawie w wiosce Coca-Coli i podzielenie się tym doświadczeniem ze znajomymi na Facebooku. Aby wziąć udział w akcji, wszyscy chętni musieli dołączyć do grupy Coca-Cola Village na Facebooku, namówić ośmiu znajomych do zabawy, zebrać 80 nakrętek po czarnym napoju z czerwono-białą etykietką i zapłacić 199 szekli (1 szekel = ok. 0,80 zł) od osoby. Następnie każdy uczestnik otrzymywał wejściówkę, dzięki której od 14 lipca mógł korzystać ze wszystkich atrakcji. Dzięki bransoletkom z czipami uczestnicy zabawy mogli upamiętniać wszystkie chwile na Facebooku – wystarczyło przyłożyć rękę do czytnika „Lubię to” (czytnik ten jest pokazany na poniższym filmie). Polubić można było aż 40 obiektów i zajęć, a dodatkowo na terenie całego obiektu zdjęcia robiło kilku fotografów, którzy fotki od razu wrzucali na facebookową stronę akcji. Dzięki wspomnianym bransoletkom żaden z uczestników nie pozostał anonimowy, ponieważ każde zdjęcie było automatycznie tagowane imionami i nazwiskami. W imprezie każdego dnia brało udział 650 nastolatków, którzy łącznie umieścili na Facebooku 100 tysięcy postów!

Nie wiem jak Wy, ale ja chętnie przyczyniłabym się do stworzenia podobnych statystyk w Polsce. Może warto pomyśleć o takiej imprezie, np. w naszym nadmorskim Pobierowie? 😉

Tym, dla których moje słowa nie są wystarczającą zachętą, zapraszam do obejrzenia poniższego filmu – krótkiej relacji z akcji w Coca-Cola Village.


Katarzyna OwsińskaKomentarze:02011-03-03 05:00:10
Nowy komentarz