To już właściwie czas na ostatnie przygotowania, ale co zrobić, kiedy właśnie uświadomiłeś sobie, że matura tuż, tuż, a angielskie słówka i gramatyka zupełnie wyparowały Ci z głowy? Szkoda czasu na przeglądanie podręczników i gruntowne powtórki – teraz mogą pomóc już tylko specjalne środki.

Na powtórki z tradycyjnych podręczników czy repetytoriów jest już rzeczywiście za późno. Możesz jeszcze rozwiązać kilka testów gramatycznych, a potem na ich podstawie skupić się na tych zagadnieniach, które sprawiły Ci najwięcej trudności. To jednak dużo nie pomoże, gdyż niestety dużo większym problemem są braki w słownictwie…

Takie braki niełatwo wychwycić – najczęściej okazuje się, że brakuje Ci słowa, kiedy jesteś w połowie zdania, a to już przecież za późno… Tu znowu mogą pomóc testy – za ich pomocą sprawdzisz, w których dziedzinach masz największe zaległości. Jak jednak uzupełnić te wszystkie luki w ostatniej chwili? Co zrobić, kiedy braki są ogromne, a czasu coraz mniej?

Warto sięgnąć na przykład po nietypową pomoc – FISZKI. Doskonałym pomysłem okazało się tutaj odejście od tradycyjnego schematu repetytorium i połączenie nauki z quizem językowym. Dzięki specjalnemu pudełku do nauki MEMOBOX, możesz błyskawicznie nauczyć się dużej liczby słów i od razu sprawdzić swoją wiedzę. Zobaczysz, że taki sposób nauki Cię wciągnie!

Publikacja, oprócz estetycznego pudełka do nauki, zawiera ponad 1000 kartoników ze słowami i zwrotami w języku angielskim oraz płytę CD z wymową wszystkich haseł (nagrania native speakerów). Dzięki tym wszystkim elementom w krótkim czasie możesz opanować blisko 3000 zwrotów na poziomie średnio zaawansowanym i zrobisz to zupełnie bez wysiłku – po prostu bawiąc się. Przykłady użycia słów obejmują gramatykę wymaganą na tym poziomie, dzięki czemu zupełnie „przy okazji” utrwalisz sobie wszystkie niezbędne konstrukcje. Co ważne, pliki z płyty CD możesz przekopiować do telefonu komórkowego lub odtwarzacza mp3 i słuchać nagrań tam, gdzie nauka z kartoników jest niemożliwa. To także doskonały trening przed częścią egzaminu sprawdzającą rozumienie ze słuchu.

Zostało jeszcze 60 dni. To wprawdzie niewiele, ale można jeszcze działać! 1000 kartoników w 60 dni – to tylko 17 kartoników dziennie, a przeglądane przy okazji – w autobusie, w kolejce czy na przerwie – pozwolą Ci skutecznie wypełnić luki i dobrze przygotować się do matury. Na pewno warto spróbować!

Patrycja WojsykKomentarze:02011-03-09 15:30:42