W dziale Word Corner znajdziecie całe mnóstwo słów używanych na co dzień w języku angielskim. Powiemy Wam tutaj, jak powstają niektóre buzzwords, a także doradzimy których słów lepiej unikać, gdyż ich niewłaściwe użycie może narazić Was na nieprzyjemności. Ponadto zaprezentujemy wyrażenia slangowe oraz nietuzinkowe złożenia językowe i frazy. Dział ten z pewnością poszerzy Waszą znajomość języka angielskiego.
Poprzednia12

Przeklinanie w wersji soft

Nikomu nie trzeba chyba mówić, jak popularne są wulgaryzmy. Jedni używają ich częściej, inni rzadziej. Są również tacy, którzy starają się w ogóle ich nie używać. Prawda jest jednak taka, że każdemu z nas się zdarza.
Aleksandra WereszczyńskaKomentarze:02010-11-17 10:45

Problem słowa nigger

W Wielkiej Brytanii czy USA słowo nigger uważane jest za skrajnie obraźliwe szczególnie w ustach osoby o pochodzeniu innym niż afroamerykańskie.
Aleksandra WereszczyńskaKomentarze:02010-11-05 09:46

Najpopularniejsze angielskie słowo tabu: the F-word

Wulgaryzmy są nieodłącznym elementem każdego żywego języka. Niektóre z nich pojawiają się w użyciu na krótko i szybko znikają, natomiast niektóre stają się nieodłączną częścią języka – tak jest w przypadku poczciwego FUCK.
Aleksandra WereszczyńskaKomentarze:02010-10-28 13:50

Źródla powstania słowa placer

Osoby, które oszukują restaurację zostały uhonorowane hasłem placer w amerykańskim słowniku neologizmów. Słowo to określa osobę, która umieszcza coś w posiłku i głośno narzeka, aby tylko nie płacić za posiłek.
Aleksandra WereszczyńskaKomentarze:02010-08-08 22:20
Poprzednia12