Choć programów reality show w telewizyjnej ramówce jest sporo, producenci się tym nie przejmują i zaserwowali nam kolejny. Tym razem o umięśnionych facetach i zgrabnych kobietach.

Dzisiaj na próżno szukać osób, którym popularna amerykańska stacja MTV kojarzy się z codzienną listą najlepszych przebojów. Zamiast najpopularniejszych teledysków emituje mnóstwo programów, w których matki zabierają na randki potencjalnych chłopaków swoich córek, rodzice wybierają swoim pociechom partnerów, a uczestnicy show grzebią w szufladach osób, z którymi później idą na randkę. Na tle szerokiego wachlarza programów na jedno kopyto zdecydowanie wyróżnia się produkcja pt. Jersey Shore, która na antenę MTV trafiła w 2009 roku i wywołała duże zainteresowanie widzów.

Okazało się, że nic tak nie przyciąga, jak mieszkający w jednym domu ośmioro nieznajomych (na zdjęciu poniżej), będących prawdziwą mieszanką wybuchową nieprzeciętnych osobowości. Reprezentują oni styl guido. Cóż to takiego? Guido to człowiek dumny ze swoich włoskich korzeni, podkreślający ciemną karnację częstymi wizytami w solarium, a przede wszystkim nadmiernie dbający rzeźbę ciała.


zdj. Uczestnicy programu Jersey Shore.
źródło: www.nydailynews.com

Sam program pokazuje życie uczestników, które oprócz pracy w sklepie z koszulkami (sezon pierwszy) czy z lodami (sezon drugi) wypełnione jest głównie nocnymi eskapadami do pobliskich klubów. Tam dopiero zaczyna się prawdziwe szaleństwo! Suto zakrapiane alkoholem imprezy rzadko kiedy kończą się dobrze – dochodzi do rękoczynów, i to wcale nie między mężczyznami, a tak zwaną płcią słabą (chociaż widząc w akcji Jwoww, jedną z mieszkanek domu, można powątpiewać w prawdziwość tego stwierdzenia…). Panowie natomiast zajmują się głównie sprowadzaniem do domu gotowych na wszystko, często w zaawansowanym stadium upojenia alkoholowego, dziewcząt. Gdy przypadkiem na swojej drodze spotkają tzw. granede, czyli niewiastę o wątpliwej urodzie, z odsieczą wkraczają pozostali panowie.

Jersey Shore zyskało niesamowitą popularność nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Wielkiej Brytanii i Polsce, a główni bohaterowie programu: Mike, Vinnie czy Snookie to dzisiaj już prawdziwi celebryci, którzy nie mogą pokazać się na ulicy bez ekipy ochroniarzy.

Kolejny – trzeci sezon programu jeszcze w tym roku zostanie wyemitowany na antenie MTV. Zobaczcie, czego można się spodziewać.