Egzaminy Cambridge wciąż cieszą się wielką popularnością, a lista instytucji honorujących certyfikaty ESOL wciąż się powiększa. Dowiedz się, które europejskie instytucje wymagają tych certyfikatów.

University of Cambridge ESOL Examinations to jedna z najbardziej prestiżowych instytucji zajmujących się certyfikacją znajomości języka angielskiego. Każdego roku do ich testów przystępuje aż 3 miliony osób w ponad 130 krajach na całym świecie. Egzaminy ESOL od dawna już cieszą się poważaniem wielu instytucji, dla których posiadanie certyfikatu ESOL jest wystarczającym potwierdzeniem znajomości angielskiego przez pracowników bądź uczniów.

Lista instytucji honorujących certyfikaty ESOL wciąż się powiększa. W 2010 roku do tej i tak już długiej listy dołączyło ponad 100 uniwersytetów na całym świecie. Egzaminy ESOL są honorowane również na większości polskich uczelni i zazwyczaj zwalniają studentów z uczestnictwa w obowiązkowych lektoratach z języka angielskiego lub nawet egzaminu końcowego. W ubiegłym roku do tych instytucji dołączyło aż 113 polskich uniwersytetów. Arkadiusz Jaworski, manager do spraw marketingu Cambridge ESOL w Polsce, powiedział:

Polish students holding a Cambridge English certificate have proven an ability that is recognised all over the world.
Polscy studenci, będący posiadaczami certyfikatu Cambridge, udowodnili, że posiadają znajomość języka angielskiego rozpoznawalną na całym świecie.

Jednocześnie podkreśla on, że znajomość angielskiego, w tej chwili najpopularniejszego języka na świecie, jest ważna dla polskich studentów, a także ich nauczycieli.

Pełen wykaz europejskich instytucji honorujących certyfikaty ESOL można znaleźć pod adresami:

www.cambridgeesol.org/assets/pdf/recognition/recog_ceeurope_corp.pdf
oraz
www.cambridgeesol.org/assets/pdf/recognition/recog_eu_he.pdf

Katarzyna OwsińskaKomentarze:02011-03-03 05:00:07
Nowy komentarz