Zgodnie z październikowymi obietnicami serwis Amazon.com otworzył drogę dla wszystkich, którzy od dawna pragnęli pożyczać swoim znajomym wirtualne książki. Póki co możliwe jest to w USA.

Dobry zwyczaj, nie pożyczaj – tak rzecze nasze staropolskie przysłowie. Jednak internauci oraz serwis Amazon.com są zdecydowanie innego zdania. Wraz z rozpoczęciem nowego roku ta internetowa księgarnia poszerzyła wachlarz usług, umożliwiając bezpłatną wymianę e-booków między użytkownikami serwisu. Książki jednak nie trafiają w ręce internetowego przyjaciela na wieczne oddanie – osoby, które pożyczają e-booki mają 14 dni na ich przeczytanie.

Jak wygląda sam proces pożyczania książek na Amazonie? Jest to dość łatwe: właściciel e-książki wysyła serwisowi Amazon adres e-mailowy osoby wypożyczającej, a ta z kolei dostaje list z linkiem odsyłającym do odpowiedniej strony, z której może pobrać e-book.

Aktualnie usługa dostępna jest jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych, ale wkrótce pojawi się także w Wielkiej Brytanii.

A wy, co myślicie o takie formie pożyczania książek?

Katarzyna OwsińskaKomentarze:42011-02-03 05:00:25
Nowy komentarz