Nie tylko firmy brytyjskie chcą zarobić na ślubie Williama i Kate. Przedsiębiorcy ze Stanów także chętnie zarabiają na królewskich gadżetach. Czy jednak ich pomysły są tak oryginalne, jak pomysły Wyspiarzy?

Wydawać by się mogło, że prześcigający się w pomysłach brytyjscy przedsiębiorcy wykorzystali już wszystkie możliwe sposoby zarobienia na zbliżającym się wielkimi krokami ślubie księcia Williama i Kate Middelton. W sklepach na terenie UK można dostać: pocztówki, kubki, koszulki, zabawki, a nawet prezerwatywy z wizerunkiem młodej pary. Okazuje się jednak, że weselem żyje nie tylko Wielka Brytania. Amerykanie bowiem także chętnie kupują wszelkie souveniry związane z tym wyjątkowym ślubem. Niebawem będą mogli oni wejść w posiadanie… komiksu opowiadającego o przeżyciach młodych narzeczonych!

Wydawcą rysunkowej opowieści (zdjęcie okładki poniżej) jest spółka Bluewater, która już od jakiegoś czasu tworzy ilustrowane biografie gwiazd. Komiks o Williamie i Kate, zatytułowany Fame: The Royal, pojawi się w sklepach już 30 marca. Będzie można w nim przeczytać zarówno o miłości młodej pary, walce o zachowanie choć resztek prywatności, jak i o żmudnych przygotowaniach do ślubu. Ilustracje do książki stworzył CW Cooke, grafik spod którego kredki wyszły komiksowe historie o Britney Spears i Lady Gadze.

Przedstawiciel Bluewater wyjaśnił, dlaczego zdecydowano się na wydanie komiksu o książęcej parze w następujący sposób:

What we have is a couple who don’t make movies or score touchdowns. They don’t make public policies or write best sellers or cure diseases. Yet we are fascinated with them. I guess they plug into the whole fairy-tale motif we wish our everyday lives could be.

Mamy do czynienia z parą, która nie robi filmów ani nie zalicza przyłożeń. Nie ustanawiają zasad publicznych, nie piszą bestsellerów czy też nie leczą chorób. A i tak jesteśmy nimi zafascynowani. Myślę, że oboje wpisują się w ten cały baśniowy stereotyp, w który my wszyscy też chcielibyśmy się wpasować.Okładka komiksu Fame: The Royal.
źródło: www.comicbookbin.com

32-stronicowy komiks The Royal będzie dostępny w sprzedaży już od 30 marca, w niezbyt wygórowanej cenie 3.99 dolarów. Kupicie go w księgarniach i kioskach, a także na internetowej witrynie Amazon. Wiadomo także, że Bluewater planuje wznowić serię w maju, po ślubie Williama i Kate oraz uzupełnić ją o rysunki i zdjęcia z ceremonii ślubnej…

Katarzyna OwsińskaKomentarze:32011-02-17 05:00:51
Nowy komentarz