Internetowe księgarnie otworzyło już wiele znanych portali. Jednak jak na razie to Amazon gra wśród nich pierwsze skrzypce. Sytuacja ta może ulec zmianie, bowiem 6. grudnia narodziła się nowa, bardzo silna konkurencja.


Znany na całym świecie internetowy gigant Google wciąż poszerza wachlarz dostępnych produktów oraz usług. Już od dawna Google to nie tylko wyszukiwarka internetowa, ale również przeglądarka Chrome, aplikacja Google Desktop, a także Google Earth, Picasa Web, Google Pack i wiele innych. Od poniedziałku, 6. grudnia, Google poszerzyło swoją ofertę również o księgarnię o bardzo prostej nazwie eBookstore. Na dzień dzisiejszy można już tam znaleźć blisko trzy miliony pozycji. Na razie eBookstore jest dostępna jedynie dla użytkowników mieszkających w USA, jednak, jak zapewnia koncern, księgarnia Google na światowym rynku zadebiutuje już w przyszłym roku. Za pośrednictwem eBookstore można nie tylko nabywać książki w wersji papierowej, ale również ściągać je w wersji elektronicznej na smartfony. Sama google’owska aplikacja jest bezpłatna i już dostępna na androidowym markecie oraz w App Store.

eBookstore nie jest pierwszą próbą właścicieli Google rozpowszechnienia słowa pisanego. W 2004 roku koncern stworzył Google Books platformę, za pośrednictwem której udostępnił tysiące książek, jednak bez zgody ich autorów. Jak można się więc spodziewać, takie zachowanie wywołało oburzenie wśród przedstawicieli świata literackiego, którzy po dziś dzień na ścieżce sądowej walczą o uszanowanie swoich praw…

Katarzyna OwsińskaKomentarze:32010-12-13 05:00:55
Nowy komentarz