Już niedługo Leo DiCaprio wcieli się w tajemniczego milionera Jaya Gatsby’ego oraz przedstawi ciekawą historię o ulotności American Dream. Co z tego wyniknie, przekonamy się wkrótce.

Leonardo DiCaprio (zdj. 1.) już niebawem będzie miał kolejną szansę udowodnić światu, że jest naprawdę dobrym aktorem, grając tytułowego Jaya Gatsby w filmie pt. Wielki Gatsby (ang. The Great Gatsby). Reżyserii podjął się Baz Luhrmann, zaś sam film w wersji 3D będzie remakiem filmu z 1974 roku (zdj. 2.) i jednocześnie ekranizacją słynnej powieści amerykańskiego pisarza Scotta Fitzgeralda o takim samym tytule.


zdj. 1. Leonardo DiCaprio.
źródło: screenrant.com

Wielki Gatsby jest historią tajemniczego milionera, Jaya Gatsby’ego, który zbił fortunę na nielegalnym handlu alkoholem. Historia toczy się w latach 20., które w Stanach Zjednoczonych były okresem prohibicji, czyli oficjalnego zakazu sprzedawania napojów alkoholowych. W tle rozgrywa się dramat miłości biznesmena do pięknej i uwielbiającej luksus Daisy Buchanan. W swojej książce Fitzgerald pokazuje również przekrój zepsutego społeczeństwa amerykańskiego z początku XX wieku oraz dobitnie krytykuję ideę tzw. American Dream.


zdj. 2. Plakat do filmu Wielki Gatsby z 1974 roku.
źródło: www.hypertextopia.com

Prace nad ekranizacją Wielkiego Gatsby’ego ruszą w już w sierpniu, a zdjęcia będą robione w Australii. Oprócz DiCapria w filmie będzie można zobaczyć Carey Mulligan (znanej z takich filmów, jak Wall Street: Pieniądz nie śpi i Wrogowie Publiczni) w roli Daisy Buchanan oraz Tobeya Maguire (znacie go ze Spider Mana) w roli Nicka Carrawaya.

Kto czytał Wielkiego Gatsby’ego, ten dobrze wie, że zmierzenie się z taką klasyką może być nie lada wyzwaniem – zarówno dla czytelnika, jak i reżysera oraz dla samych aktorów. Jeżeli jednak nie przeczytaliście jeszcze tej książki ani nie oglądaliście filmu, to wkrótce będziecie mieli okazję nadrobić zaległości.

Myślicie, że Leo da radę i tym razem również powali widzów na kolana?

Jakub PiaseckiKomentarz:12011-02-28 05:00:14
Nowy komentarz